Haos na meču ekvadorske Barcelone, sijevali noževi na tribinama

ekvador

Utakmica u ekvadorskom Guayaquilu između Barcelone i Macare prekinut je zbog nereda navijača koji su tom prilikom koristili i noževe.

Duel drugog kola evadorske Primere tokom vikenda prekinut je već u 11. minutu zbog haosa na tribinama koji su izazvali domaći navijači.

Navijačka grupa “Mračni jug” započela je nerede čiji je rezultat više od 50 povrijeđenih – u sukobima je korišteno različito oružje, a sedmoro ljudi je zadobilo teške tjelesne povrede, uglavnom ubodne rane.

Reagovala je policija, a sudija Rodi Zambrano momentalno je prekinuo meč i poslao igrače u svlačionicu.

Duel je sutradan odigran pred praznim tribinama i završen neriješenim rezultatom – 1:1. Alves je domaćina doveo u vodstvo u 15. minutu, ali je nakon pola sata igre Tevez realizovao penal i postavio konačan rezultat.

Barcelona, koja je aktuelni šampion Ekvadora, sada se nalazi na petom mjestu sa dva boda, isto koliko ima i Macara dvij pozicije niže.