Haris Husić postao evropski viceprvak u taekwondou za veterane

haris husic

Bosanskohercegovački predstavnik Haris Husić osvojio je srebrenu medalju u taekwondou na Evropskim igrama za veterane u francuskoj Nici.

Husić je u teškoj kategoriji, više od 80 kg, ostvario tri pobjede. Nakon kvalifikacijskih borbi, u četvrtfinalu je savladao predstavnika Turske, u polufinalu je bio bolji od Italijana, a u finalnoj borbi protiv predstavnika Francuske
nije uspio okončati meč zbog povrede ruke.

Drugi bh. predstavnik Belmir Berberović, koji je nastupio u kategoriji do 80 kg, u četvrtfinalu poražen od predstavnika Španije, koji je na kraju osvojio titulu.

Evropske igre veterana su manifestacija najsličnija olimpijskim igrama. Organiziraju se svake četiri godine, a učestvuje više od 10.000 sportaša starijih od 35 godina iz cijele Evrope, koji se takmiče u 27 sportova.