Svjetsko prvenstvo u rukometu

Hrvatska savladala Francusku i ostala u igri za Olimpijske igre

hrvatska rukomet

Rukometna reprezentacija Hrvatske u posljednjem kolu glavne faze savladala je Francusku sa 23:20 i tako osigurala borbu za peto mjesto na ovogodišnjem rukometnom Mundijalu.

U susretu u kojem nije viđen pretjerano dopaljiv rukomet rezultat je poslije prvih 30 minuta glasio 11:11, a nijedan od timova nije imao prednost veću od dva pogotka.

Francuska je za razliku od svog rivala igrala mnogo rasterećenije s obzirom da je još ranije osigurala mjesto u polufinalu, dok su Kauboji igrali za pobjedu koja bi im donijela susret za peto mjesto, koje im u konačnici garantuje nastup na kvalifikacionom turniru za Olimpijske igre 2020. godine.

U nastavku meča Hrvatska je bila ta koja je uglavnom imala prednost, a u jednom trenutku izabranici Line Červara imali su četiri gola viška.

Marin Šego ponovo je bio jedan od najzaslužnijih igrača u večerašnjoj pobjedi Hrvatske.

Najefikasniji u pobjedi Hrvatske bio je Zlatko Horvat sa sedam golova, dok je David Mandić zabio četiri. Prvo ime u redovima Francuske bio je Richardson koji je postigo šest golova.

Na kraju vrijedi kazati da će Francuska u polufinale s drugom mjesta grupe E.