Kup Mirza Delibašić

Igokea juriša na osmi naslov pobjednika Kupa BiH, Sparsi na prvi

kk igokea (1)

Košarkaši Sparsa Realwaya i Igokee sastat će se danas u finalu Kupa BiH “Mirza Delibašić”.

Igokea, koja brani prošlogodišnji naslov, u prvom polufinalnom meču završnog turnira u Sarajevu u subotu je pobijedila Široki sa 84:64, dok je Spars potom savladao Leotar iz Trebinja sa 92:66.

Današnji meč bit će repriza prošlogodišnjeg finala Kupa u kojem je Igokea u Aleksandrovcu savladala sarajevski tim i došla do sedme titule u Kupu. Tim iz Laktaša tako će večeras “jurišati” na osmi naslov pobjednika Kupa, a šesti u nizu, dok će Sparsi pokušati doći do prvog trofeja u ovom takmičenju.

Susret Spars Realway – Igokea počinje u 17 sati, a igra se u dvorani “Novo Sarajevo” na Grbavici.