Jimmy Butler oborio rekord legendarnog Michaela Jordana

Jimmy Butler

Kada neko ruši rekorde Michaela Jordana uglavnom su to igrači poput LeBrona Jamesa, Kobea Bryanta, Kevina Duranta… Međutim, u noći s nedjelje na ponedjeljak u to se društvo ubacio ‘uljez’ iz njegovih Chicago Bullsa.

Jimmy Butler je predvodio svoje Bullse do 115:113 pobjede kod Toronto Raptorsa tako što je ubacio 42 poena. Međutim, najvažnije u cijeloj priči je ta da je u drugom poluvremenu Butler upisao 40 od svoja 42 poena.

Bek Chicaga tim je učinkom oborio klupski rekord po broju postignutih poena u jednom poluvremenu koje je do noćas držao niko drugi nego legendarni Michael Jordan. On je to ostvario 1988. godine kada je u utakmici protiv Milwaukeeja upisao 39 koševa.

Butler je utakmicu završio sa šutem 15-23 iz igre, te je upisao pet asistencija i četiri skoka. U trećoj je četvrtini ubacio 21, a u posljednjoj 19 koševa. U prosjeku je ubacivao 1.67 poena po minuti u drugom poluvremenu.