rezultatska kriza

Još jedna sjajna partija Jusufa Nurkića, ali Portland nije mogao do pobjede

Šteta, posebno zbog još jednog odličnog izdanja Nurkića

Nakon što je prije dvije večeri protiv Memphisa pružio svoju najbolju partiju ove sezone (26 poena, 17 skokova), Jusuf Nurkić je ponovo odigrao sjajan meč. Ali njegov Portland je opet poražen od Memphisa, 113:120.

Grizzliesi su veći dio susreta bili u prednosti, tokom druge četvrtine imali i vodstvo od 15 poena razlike (53:68), ali Trail Blazersi uspjevaju smanjiti distancu te uz koš-faul Nurkića prići na svega tri poena zaostatka (111:114) u zadnjoj minuti.

Ipak, Lillard je upropastio nekoliko zadnjih napada domaćina, a gosti bili mirne ruke s linije slobodnih bacanja te na koncu nanijeli Portlandu peti uzastopni poraz.

Šteta, posebno zbog još jednog odličnog izdanja Nurkića. Centar iz BiH za 29 minuta u igri ostvario je double-double od 16 poena i čak 19 skokova, tome pridodao pet asistencija, dvije blokade i jednu ukradenu loptu.

U njegovom timu najefikasniji je bio CJ McCollum (27 poena), kod Grizzliesa se ponovo istakao eksplozivni Ja Morant (28).

Portland je trenutno sedmi na Zapadu s omjerom 32-28, Mempis je osmi (31-28).