Judistkinja Josipa Brvenik osvojila broncu na balkanskom prvenstvu u Grčkoj

josipa-brvenik001

Bosanskohercegovačka judistkinja Josipa Brvenik iz mostarskog judo kluba “Borsa”, u uzrastu mlađih kadeta i kadetkinja, osvojila je brončano odličje na prvenstvu Balkana održanom od 29. do 30. srpnja u grčkom gradu Thessaloniki, izvijestili su iz tog kluba.

Josipa je u prvom kolu bila bolja od predstavnice Srbije Slađane Adam, a u drugom kolu od predstavnice Rumunjske Ane Mari Cretu. U polufinalu je izgubila od Turkinje Sile Korkmaz da bi potom, u borbi za brončano odličje, savladala predstavnicu Rumunjske Andradu Rotaru.

Od ukupno 37 reprezentativaca koliko je predstavljalo BiH u muškim i ženskim kategorijama, BiH je na ovom izuzetno jakom judo natjecanju osvojila dvije medalje.

Za judo klub “Borsa” nastupe su zabilježili i Ivan Tošić, Dragica Zovko i Monika Zadro, ali ovaj put nisu uspjeli ostvariti zapažen rezultat.

Na prvenstvu Balkana u Thessaloniki natjecalo se preko 250 reprezentativaca iz Albanije, Crne Gore, Bugarske, Grčke, Makedonije, Rumunjske, Srbije, Turske, Kosova i BiH.