Kadetkinje OK Ilidža izborile plasman na završno prvenstvo FBiH

OK Ilidza – kadetkinje

Kadetinje Odbojkaškog kluba Ilidža izborile su plasman na završno prvenstvo Federacije Bosne i Hercegovine.

Na kvalifikacionom turniru koji su organizirali Odbojkaški savez FBiH i OK Ilidža, ženska kadetska selekcija Ilidže završila je na prvoj poziciji u konkurenciji OK Goražde i OK Breza 1934, saopćeno je iz OK Ilidža.

U prvoj utakmici kadetkinje Ilidže su s 2:0 u setovima savladale OK Breza 1934, a rezultat po setovima glasio je 28:26 i 25:13 u korist domaćina.

Nakon što je u drugom meču turnira Goražde poslije velike borbe porazilo Brezu s 2:1 u setovima (25:15, 23:25 i 15:13) bilo je jasno da će o prvom mjestu na turniru odlučivati duel Ilidže i Goražda.

Goraždankama je zasluženo pripao prvi set s 25:14, no kadetkinje Ilidže su identičnim rezultatom stigle do izjednačenja u setovima. U odlučujućem setu domaće igračice su prve stigle do 15 poena (15:12) i tako zasluženo osvojile kvalifikacioni turnir i osigurale plasman na završno Prvenstvo FBiH.