Razočarenje u Zenici

Košarkaši BiH protiv Finske ispustili sigurnu pobjedu

kosarka finska bih (2)

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je u 4. kolu drugog kruga kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. godine večeras u Zenici poražena od reprezentacije Finske rezultatom 77:81, javlja Anadolu Agency (AA).

Najbolji košarkaši BiH su nakon odlične igre prvu četvrtinu dobili rezultatom 28:11.

Gosti su u drugoj četvrtini pružili snažniji otpor, ali je reprezentacija BiH ipak bila bolja sa 22:20, te se na odmor otišlo kod rezultata 50:31 za bh. tim.

Finci su u nastavku slavili sa 14:13, ali je reprezentacija BiH i dalje imala 18 poena prednosti.

Košarkaši Finske su u posljednjoj dionici napravili veliki preokret te slavili sa 36:14 za konačnih 77:81.

Prije početka meča, održana je minuta šutnje za generalnog sekretara FIBA-e Patricka Baumanna, koji je preminuo u 51. godini.

Bh. košarkaši su porazom u prošlom kolu od Bugarske rezultatom 89:82 i definitivno ostali bez šansi na plasman najboljih svjetskih selekcija u Kini, tako da će preostale mečeve u grupi igrati bez rezultatskog imperativa.