Košarkaši Kaknja slavili u derbiju protiv Sparsa

kosarka lopta

Košarkaši Kaknja sinoć su u KSC Skenderija pobijedili sarajevske Sparse sa 69:60, u derbiju 21. kola Lige 12 Bosne i Hercegovine.

Meč između prvoplasirane i trećeplasirane ekipe prvenstva odličnom igrom dobili su gostujući košarkaši, koji će Ligu 12 okončati na prvom mjestu ligaške tabele.

Iako su u prvoj četvrtini igrali bolju košarku, Sparsi u nastavku meča nisu mogli parirati raspoloženim košarkašima Kaknja. Izabranici Josipa Pandže su već u drugom periodu igre preuzeli vodstvo koje nisu ispuštali do kraja utakmice.

Kakanj je do nove pobjede predvodio Nebojša Maksimović s 12 poena i tri asistencije. U timu Kaknja rapoloženi su bili i Haris Delalić s po 11 poena i skokova, te Obrad Tomić s 11 poena i osam skokova.

Najefikasniji u timu Sparsa bio je Stefan Glogovac s 20 poena, tri skoka i dvije asistecnije, dok je Đorđe Mičić dodao 13 poena i pet skokova.

Košarkaši Leotara sinoć su pobijedili Građanski s 81:66, a tom pobjedom Leotar je potvrdio učešće u Ligi 6 i preuzeo drugo mjesto na tabeli. Bošnjak je izgubio kod kuće od Mladosti iz Mrkonjić Grada rezultatom 92:83, a Varda je savladala Zrinjski sa 63:60.

Široki Brijeg je ostvario važnu gostujuću pobjedu protiv BN Basketa rezultatom 99:79. Široki je morao pobijediti s obzirom da zauzima petu poziciju na ligaškoj tabeli, zadnju koja vodi u Ligu 6.

U posljednjem meču ovog kola u Mostaru igraju Student i Sloboda.