ABA 2 liga

Košarkaši MZT Skopja u Mejdanu pobijedili Slobodu

kosarka_okksloboda_mztskopje_aerodrom

Od tri domaća poraza u ABA 2 ligi, košarkaši OKK Slobode najteži su doživjeli večeras, u 12. kolu ovog takmičenja, u susretu sa ekipom MZT Skopje Aerodrom rezultatom 69:82 (14:21, 14:28, 19:20, 22:13 ).

U prvom četvrtini još su i nekako pružali otpor favorizovanim Makedoncima, ali su u drugoj totalno podbacili, s bezbroj tehničkih pogrešaka i promašaja, ostavši u tom dijelu susreta u minusu 14 poena.

Kada je u 18. minuti Đorđe Milošević pogodio „tricu“ za 22:49 bilo je jasno da će Skopljanci ostvariti devetu pobjedu u ligi, a domaći sastav deveti poraz.

U drugom poluvremenu igrači trenera Damira Mulaomerovića uspjeli su serijom 8-0 smanjiti prednost gostiju na 16 poena („trica“ Miloša Grubora, 33:49), ali su razigrani gosti vrlo brzo prednost podigli na 25 poena.

U posljednjoj četvrtini domaći sastav uspio je samo veliku prednost gostiju smanjiti.

U ekipi OKK Slobode debitovao je centar Robert Rikić.

Najviše poena u ekipi OKK Slobode postigli su Walter Denzel Gregg 18, Dejan Janjić 11, a Jasmin Jakupović i Robert Rikić po 10.

U pobjedničkom sastavu Đorđe Milošević je ubacio 19, Eron Joseph Harris 18, a Bojan Krstevski i Jabarie Hinds po 13 poena.