Prvenstvo BiH

Košarkaši OKK Slobode bolji od Vogošće

kosarka_obrad_tomic_okksloboda3

U okviru 20. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli ekipa OKK Slobode pobijedila Vogošću rezultatom 90:76 (28:16, 21:20, 27:15, 14:25). Već u 4. minuti Tuzlaci su vodili 12:2, na kraju prve četvrtine bilo je 28:16.

Nakon rezultatski izjednačene igre u drugoj četvrtini, u trećoj je ponovo do izražaja došla brza igra i kvalitetniji skok, pa se rezultat povećavao, da bi nakon trojki Danila Šibalića i Josipa Naletilića semafor u 27. minuti pokazivao 71:43 i bilo je jasno da iznenađenje nije moguće.

Trener domaćih Josip Pandža u posljednjoj dionici utakmice uveo je na parket dosta mladih igrača, što su gosti iskoristili da ublaže poraz.

Dvanaestom prvenstvenom pobjedom OKK Sloboda je i matematički osigurala Ligu za prvaka.

U ekipi OKK Slobode najefikasniji su bili: Milivoje Božović sa 21 (14 skokova), Danilo Šibalić je ubacio 14, Zlatko Jovanović 13, dok su po 10 poena ubacili Obrad Tomić i Gregg Thondique.

U ekipi Vogošće Immanuel King je postigao 24 poena (13 skokova), Đorđe Mičić je upisao 18, a Imran Fazlić 17 poena.