ABA 2 liga

Košarkaši OKK Slobode poraženi od Rogaške

rogaska (1)

U susretu 10. kola košarkaške ABA 2 lige, večeras je u Rogaškoj Slatini ekipa Rogaške pobijedila tuzlansku OKK Slobodu rezultatom 87:74 (22:22, 17:21, 30:12, 18:19).

Tuzlaci su na poluvremenu vodili 39:43, ali su potom katastrofalno odigrali treću četvrtinu (30:12) i pobjeda domaćeg sastava bila je stvar rutine.

Ovo je osmi poraz Tuzlaka u ABA 2 ligi, sedmi uzastopni računajući i prvenstvo BiH, a drugi u isto toliko susreta od dolaska novog trenera Damira Mulaomerovića.

Večeras je nezadrživ bio Ivan Miličević, bivši igrač Zrinjskog, koji je ubacio 28 poena, a drugi strijelac Rogaške bio je Miha Fon sa 16.

U ekipi OKK Slobode Walter Denzel Gregg i Amar Gegić ubacili su po 19, a Sani Čampara 13 poena.

Nakon ovog kola Tuzlaci se nalaze na 11. mjestu prvenstvene tabele sa 12 bodova (2-8).

U idućem kolu ABA 2 lige OKK Sloboda 11. decembra u Mejdanu dočekuje sarajevski Spars