Pobijedili Australiju

Košarkaši SAD-a izborili finale na Olimpijskim igrama u Tokiju

usa kosarka (1)

Najbolji igrač američkog tima bio je Kevin Durant, koji je postigao 23 boda, devet skokova i dvije asistencije

Košarkaška reprezentacija Sjedinjenih Američkih Država (SAD) plasirala se u finale olimpijskog turnira nakon što je u prvom polufinalnom susretu pobijedila Australiju rezultatom 97:78, javlja Anadolu Agency (AA).

Prve dvije četvrtine je utakmica bila otvorena. U poluvremenu su Australci vodili 45:42, a potom su Amerikanci otvorili treću četvrtinu s vodstvom od 12:0.

Australija nikada nije izborila finale na Olimpijskim igrama, a ovo je njen peti poraz u polufinalu Olimpijade.

Najbolji igrač američkog tima bio je Kevin Durant, koji je postigao 23 boda, devet skokova i dvije asistencije, dok je Devin Booker postigao 20 bodova, devet skokova i jednom je dodao za pogodak.

Košarkaši SAD-a će u finalu 7. avgusta igrati protiv pobjednika polufinalnog meča Francuska – Slovenija.