Donji Vakuf

Košarkaši Slobode u dramatičnoj završnici bolji od igrača Proma

kosarka_promo_okksloboda (1)

Sedin Karavdić neshvatljivo je pogriješio u zadnjem napadu poklonivši loptu Saniju Čampari koji je potom fauliran i iz slobodnih bacanja je postavio konačan rezultat

Izuzetno borbenu i utakmicu sa dramatičnom završnicom odigrali su večeras u Donjem Vakufu košarkaši Proma i tuzlanske OKK Slobode.

Domaći košarkaši poraženi su rezultatom 75:78 (18:23, 16:21, 19:16, 22:18), u susretu u kojem su imali posljednji napad i kod rezultata 75:77 mogućnost produžetka ili čak pobjede. Međutim, Sedin Karavdić neshvatljivo je pogriješio u zadnjem napadu poklonivši loptu Saniju Čampari koji je potom fauliran i iz slobodnih bacanja je postavio konačan rezultat – 75:78.

Domaći su, inače, bolje otvorili utakmicu, poveli su 10:4, a OKK Sloboda je prvi put prednost stekla u 7. minuti (13:14), pogotkom Waltera Denzela Gregga.

U drugoj četvrtini igrači Damira Mulaomerovića došli su do +14, ali su Donjevakufljani borbenom igrom polako stizali rezultat da bi u posljednjoj minuti pogotkom Imrana Fazlića poveli 74:73.

No, Robert Rikić je iz slobodnih bacanja vratio prednost OKK Slobodi (74:75), Karavdi je izjednačio na 75:75, da bi Gregg 25 sekundi prije kraja donio prednost Tuzlacima od 75:77.

I tada se dogodio ključni trenutak završnice, velika greška Karavdića koja je omogućila Tuzlacima da zabilježe vrijednu pobjedu.

Večeras su za domaće najčešće pogađali Caribe Ervin 26, te Denis Milanović 19 poena.

U ekipi OKK Sloboda Robert Rikić je postigao 20, Walter Denzel Gregg 15, a Sani Čampara 14 poena.