Košarkaši Slobode u Ligi za opstanak pobijedili Građanski

slobodaspars

U okviru šestog kola Lige za opstanak košarkaši Slobode pobijedili su u Mejdanu ekipu Građanskog iz Bijeljine rezultatom 81:72 (22:18, 17:20, 27:16, 15:18).

Nakon dosta izjednačene igre u prvom poluvremenu (39:38), Tuzlaci su najbolje odigrali treću četvrtinu, stvorivši u 30. minuti osjetniju prednost (66:54).

Iako su u posljednjem dijelu igrači iz Bijeljine pokušali dalekometnim šutevima stići prednost domaćina, Tuzlaci su uspjeli sačuvati vodstvo i osvojiti iznimno važne bodove.

Najefikasniji u ekipi Slobode bili su Almir Hasandić sa 25, Mihailo Sekulović sa 20 (10 skokova) i Edi Sinandinović s 15 poena.

U ekipi Građanskog najefikasniji su bili Dragan Simić sa 16, Dragan Maroević sa 14, te Milan Janjušević sa 13 poena.

U idućem kolu tuzlanski košarkaši ponovo su domaćini, ovoga puta drugoj ekipi iz Bijeljine, BN Basketu.