Košarkaši Sparsa slavili nad Širokim

kosarka lopta

Košarkaši Sparsa su u derbi utakmici drugog kola prvenstva Bosne i Hercegovine večeras u Sarajevu pobijedili Široki sa 90:77 (27:25, 26:13, 20:14, 17:25).

Veći dio susreta domaći košarkaši su imali prednost, a do ključne su došli u drugoj četvrtini kada su nakon 20 minuta vodili sa 15 poena razlike. Period dobre igre Sparsa nastavljen je i u trećoj četvrtini kada sarajevski tim dolazi do 20 poena prednosti.

Široki je u posljednjem periodu zaigrao bolje i jednom trenutku smanjio zaostatak na pet poena, ali domaći nisu dozvolili potpuni preokret.

Sparse su do druge pobjede vodili Dalibor Peršić sa 29, Nikola Gajić sa 25 i Kenan Bajramović sa 22 poena, dok su najefikasniji kod Širokog bili Ivan Novačić sa 21, John Dee sa 16 i Juraj Segarić sa 15 poena.