Košarkašice Čelika u finalu playoffa prvenstva BiH

kosarka lopta

Košarkašice Čelik plasirale su se u finale playoffa prvenstva Bosne i Hercegovine.

Zeničanke su u uzvratnom susretu polufinala večeras u Areni pobijedile ekipu RMU Banovića sa 81:64 te sa dvije pobjede izborile finale u kojem će se sastati sa sarajevskim Play Offom.

Tokom cijele utakmice domaće su bile znatno kvalitetnija ekipa i već nakon prvog dijela vidjelo se da gošće nemaju šanse da preokrenu rezultat i izbore “majstoricu”.

Sve četvrtine igračice Čelika su dobile, a tek na početku drugog poluvremena gošće su uspjele da smanje zaostatak na tri poena.

– Očekivao sam težu utakmicu jer je i gošćama ovaj susret bio značajan. Sada nam predstoji serija sa ekipom Play Offa i vjerujem da ćemo i tu pokazati kvalitet. Nezahvalno je prognozirati ishod završnice, ali mislim da je sarajevska ekipa blagi favorit – kazao je Feni trener Čelika Slobodan Kecman.

U redovima Čelika istaknule su se Anida Ćorović sa 24 i Aldijana Iriškić sa 22 poena te mlade Sara Heljić i Andrijana Reljić koje su postigle 14, odnosno 10 poena, ali su sakupile i po 12 skokova.

Kod Banovića bolje od ostalih bile su iskusne Danira Musić sa 18 i Dajana Bugarin sa 14 poena.

Finalna serija igra se na tri dobijene utakmice a naslov prvaka brani Play Off.