Prvenstvo BiH za košarkašice

Košarkašice Jedinstva Piemonte pobijedile Rudar Sport

kosarka_jedinstvo_piemonte_250219

Tuzlanke su od početka diktirale tempo igre, ostvarivši već na poluvremenu veliku prednost od 24 poena

U posljednjoj utakmici 13. kola prvenstva BiH za košarkašice, u Tuzli je večeras ekipa Jedinstva Piemonte pobijedila Rudar Sport iz Ugljevika rezultatom 78:47 (25:13, 23:11, 16:9, 14:14).

Tuzlanke su od početka diktirale tempo igre, ostvarivši već na poluvremenu veliku prednost od 24 poena, čime su „potkovale“ svoju šestu prvenstvenu pobjedu, koliko imaju i poraza, dok su Ugljevičanke ostale na četiri pobjede i osam poraza.

Do zaslužene pobjede ekipu Jedinstva Piemonte predvodile su Naida Ruščuklić sa 26 poena (9 skokova), Elma Feukić je ubacila 17, a Lana Jurčenko 9, koliko i Iva Roglić, koja je upisala i 20 skokova.

U ekipi Rudar Sporta jedine s dvocifrenim učinkom bile su Tina Tanasilović sa 14 (8 skokova) i Jelena Stošić sa 12 poena.

Zanimljivo je da su domaće košarkašice izvele čak 58 skokova ili 16 više od gošći.