nastavio dominaciju

Kosovski džudista Akil Gjakova osvojio zlato na Evropskom prvenstvu

kk

Akil Gjakova je osvojio još jednu zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u džudu u Lisabonu, javlja Anadolu Agency (AA).

Gjakova je tako prvi muški osvajač medalje na džudo takmičenjima za Kosovo, nakon više od 20 medalja koje su osvojile žene.

Akil je u kategoriji do 73 kilograma u finalu pobedio džudistu iz Izraela Tohara Butbula.

U polufinalu je pobedio Švajcarca Nilsa Stumpu, a pre toga i takmičara iz Rusije Musu Mogushkova i Nemca Anthony Zinggu. Akil Gjakova je u prvom meču pobijedio Izraelca Ido Levina.

Akilovo zlato je treća medalja za Kosovo u Lisabonu, nakon što je u petak Distria Krasniqi osvojila zlatnu, a Nora Gjakova bronzanu medalju.