ep u plivanju

Lana je osim osvojene medalje oborila i rekord, oglasio se i Džeko

New Project (8)

Najbolja bh. plivačica je sa 16 godina najmlađa učesnica finalne trke

Lana Pudar danas je osvojila bronzanu medalju u disciplini 100 metara delfin na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Lana je završila utrku na trećem mjestu s vremenom 57.27, što je i vrijeme novog državnog rekorda BIH.

Zlatnu medalju osvojila je Šveđanka Louise Hansson s vremenom 56.66, dok je srebro pripalo Francuskinji Marie Wattel s vremenom 56.80.

Najbolja bh. plivačica je sa 16 godina najmlađa učesnica finalne trke.

Lana će na ovom prvenstvu učestvovati i u disciplini 200 metara delfin, a kvalifikacije su na rasporedu sutra ujutro.

Na 50 metara delfin Lana je već ranije okončala takmičenje u polufinalu, gdje je zauzela 10. mjesto.

Čestitke Lani Pudar za osvojenu bronzu na Evropskom prvenstvu stižu sa svih strana.

Poruku najboljoj bh. plivačici uputio je i kapiten nogometne reprezentacije BiH Edin Džeko.

“Sport i sportisti su najveći promotori Bosne i Hercegovine u svijetu. Lana Pudar je zlatna potvrda toga. Čestitam ti od srca zlatna djevojčice…”

Medalja za najbolju mamu u Evropi

Lana Pudar na svom Instagram profilu je otkrila kome je posvetila danas osvojenu bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Rimu.