svjetski kup

Lani izmakla medalja, završila je kao četvrta!

lana pudar

Lana Pudar osvojila je četvrtio mjesto u finalu utrke na 100 metara delfin na Svjetskom kupu u Berlinu!

Lana je za pobjednicom Yufei Zhang na kraju imala zaostatak sekundu i 54 stotinke.

Lana je danas isplivala vrijeme 58.28. Pobjednica Zhang iz Kine je plivala 56.74. Druga je bila Njemica Angelina Kohler s vremenom 57.18, dok je bronzu uzela Amerikanka Torri Huske s vremenom 57.32.

Lani je bronzana medalja izmakla za 96 stotinki.

Mostarka je sa 17 godina bila ubjedljivo najmlađa učesnica finala. S obzirom da sve ostale takmičarke imaju 20 ili više godina, dovoljno govori o kakvom svjetskom talentu se radi.

lana finale
Rezultati finala

Uz našu Lanu danas su u finalu plivale još i Yufei Zhang, Helena Bach, Katie Grimes, Jing Quah, Ageha Tanigawa, Chiho Mizuguchi i Anja Crevar.

Podsjećamo, Lana Pudar je u Berlinu već osvojila bronzanu medalju na 200 metara delfin.