Velika nagrada Valensije

Legendarni Valentino Rossi danas je odvezao svoj posljednji krug

rossi tw

Vozač Ducatija Francesco Bagnaija zabilježio je danas pobjedu u posljednjoj ovosezonskoj trci Moto GP šampionata, koja je vožena za Veliku nagradu Valensije.

Drugo mjesto pripalo je vozaču Pramac Ducatija Jorgeu Martinu, a treći je završio vozač Ducatija Jack Miller.

Prošlosezonski šampion i vozač Suzukija Joan Mir kroz cilj je prošao četvrti, a peti je trku završio novi šampion Fabio Quartararo iz Yamahe.

Legendarni 42-godišnji italijanski vozač Valentino Rossi zauzeo je 10. mjesto, u svojoj posljednjoj trci u karijeri.

Popularni “Doktor” je tokom karijere osvojio šest Moto GP titula, posljednju 2009. godine sa Yamahom, kao i po jednu svjetsku titulu u kategorijama za motore od 500, 250 i 125 kubika.

Naredne sezone Rossi će biti glavni menadžer svoje ekipe VR46, u Moto GP šampionatu.

Quartararo je u generalnom plasmanu ukupno osvojio 278 bodova, drugi je Bagnaia sa 252 boda, a treći je Mir sa 208 bodova.