NBA

Mavericksi postavili novi rekord, noćas opet igra Bosanska zvijer

Nurkićevi Trail Balzersi čekaju Lakerse u dobrom raspoloženju, nakon što su protiv Houstona stigli do prve pobjede ove sezone

Dallas Mavericksi nanijeli su Los Angeles Clippersima jedan od najtežih poraza u klupskoj historiji – i to na njihovom parketu u Staples Centeru.

Mavsi su u toj utakmici postavili novi rekord NBA lige sa vodstvom od čak 50 poena razlike na poluvremenu (27:77). Dosad su rekorderi bili Golden State Warriorsi sa prednošću od 47 poena razlike na poluvremenu meča iz 1991. godine protiv Sacramenta.

Istina, Clippersima je nedostajao Kawhi Leonard, ali poraz rezultatom od 73:124 teško je objasniti.

Kod Dallasa je najefikasniji bio Luka Dončić (24 poena), koji se nije vraćao u igru nakon što je izašao u trećoj četvrtini, a kod poraženih Paul George (15).

U mnoštvu sinoćnjih iznenađenja izdvaja se ubjedljiva pobjeda New York Knicksa nad Milwaukee Bucksima od 130:110, uz sjajnu partiju Juliusa Randlea (29 poena, 14 skokova) i Elfrida Paytona (27 poena). Poraženima nije pomoglo ni dobro izdanje Giannisa Antetokounmpa (27 poena, 13 skokova).

Golden State Warriorsi upisali su prvu ovosezonsku pobjedu. Slavili su nakon drame u gostima kod Chicaga, susret je riješio Damion Lee, koji je pogodio trojku za konačnih 128:129 na dvije sekunde prije kraja. Strijelce Warriorsa predvodio je Steph Curry (36 poena), kod Chicaga je najbolji bio Zach LaVine (33).

Nove NBA poslastice čekaju nas i u noći koja je pred nama. Nama svakako najzanimljiviji biće duel Portlanda našeg Jusufa Nurkića i LA Lakersa.

LA Lakrersi su blagi favoriti. Nurkićevi Trail Balzersi čekaju Lakerse u dobrom raspoloženju, nakon što su protiv Houstona stigli do prve pobjede ove sezone. Podsjećamo, u trileru protiv Houstona Nurkić je odigrao jako dobar meč. Za 35 minuta ubacio je 12 poena i uhvatio 11 skokova, a ovom učinku je dodao i šest asistencija.

Ukoliko ste ljubitelj sportskog klađenja, kompletnu ponudu MOZZART-a za ovaj meč pogledajte OVDJE!