Are

Mikaela Shiffrin četvrti put zaredom šampionka svijeta u slalomu

Mikaela-Shiffrin

Srebrenu medalju osvojila je Šveđanka Anna Swen Larsson sa 62 stotinke zaostatka iza pobjednice

Američka skijašica Mikaela Shiffrin u švedskom Areu stigla je do četvrte uzastopne titule svjetske šampionke u slalomu, prenosi Anadolu Agency (AA).

Ona je u današnjem slalomu na Svjetskom prvenstvu nakon prve trke bila treća sa 15 stotinki zaostatka za vodećom Švajcarkinjom Wendy Holdener. Ipak, u drugoj vožnji Shiffrin je bila fenomenalna, te bila ubjedljivo najbrža i na kraju zasluženo slavila sa ukupnim vremenom 1:57,05 minut.

Srebrenu medalju osvojila je Šveđanka Anna Swen Larsson sa 62 stotinke zaostatka iza pobjednice, bronzanu Slovakinja Petra Vlhova koja je bila sporija od Amerikanke za 72 stotinke. Holdener je u drugom laufu napravila kardinalnu grešku i osvojila tek 17. mjesto.

Za 23-godišnju Shiffrin je ovo drugo zlato na Svjetskom prvenstvu u Areu, jer je prethodno slavila u superveleslalomu, dok je bronzu osvojila u veleslalomu.