euroliga

Musa najbolji igrač Reala uprkos limitiranoj minutaži u porazu od Efesa

musa-efes

Musa je pružio dobru partiju protiv svog bivšeg kluba. Reprezentativac BiH upisao je 16 poena, pet asistencija, dva skoka i ukradenu loptu

Anadolu Efes je porazio večeras madridski Real u Istanbulu. Turski klub u zaostalom meču 24. kola Eurolige ostvario je trijumf rezultatom 90:89.

Kraljevi su prvu četvrtinu dobili sa 18:24, da bi zatim uslijedio period meča u znaku domaćina. Efes je veliku razliku napravio u trećoj dionici (35:21), u jednom trenutku vodio i sa 17 poena razlike.

Ipak, Real je zablistao u posljednjem periodu i došao do preokreta na minut prije kraja, kada je Yabusele pogodio trojku za 83:84. Uzvratio je Larkin tricom (86:84), zatim se Efes odbranio, a Pleiss zakucao za 88:84. Tako je praktično stavljena tačka na triler u Sinan Erdem dvorani.

Još je Will Clyburn pogodio bacanja za 90:84, s penala uzvratio Rodriguez (90:86), a Džanan Musa je pogodio trojku za konačnih 90:89. Više nije bilo vremena za bilo šta…

Musa je pružio dobru partiju protiv svog bivšeg kluba. Reprezentativac BiH upisao je 16 poena, pet asistencija, dva skoka i ukradenu loptu. Pratili su ga Gabriel Deck (15) i Sergio Rodriguez (14) kod Madriđana.

Efes su do pobjede predvodili Shane Larkin (15) i Elijah Bryant (17).

Real Madrid je sada drugi s omjerom 19-9, Anadolu Efes deseti sa 14-14.