pobijedili joventut

Musa odveo Real Madrid do plasmana u finale španskog prvenstva

Real Madrid je do pobjede vodio reprezentativac BiH Džanan Musa koji je na parketu proveo nešto manje od 26 minuta i upisao 16 poena, a tome je dodao šest skokova i tri asistencije

U četvrtom meču play-offa španske Endesa lige Real Madrid je savladao Joventut sa 73:94 i tako se sa ukupnih 3:1 plasirao u finale.

Dosta izjednačeno prvo poluvrijeme na kraju je pripalo Kraljevima koji su imali blagu prednost od 35:38. Kraljevi su mnogo bolje zaigrali u nastavku utakmice pa su sredinom trećeg perioda otišli na čak +14 (44:58).

Svoju prednost Real nije ispuštao do kraja susreta, te je slavio sa rezultatom 73:94 i tako se trećom pobjedom u seriji plasirao u finale.

Real Madrid su do pobjede vodili reprezentativac BiH Džanan Musa koji je na parketu proveo nešto manje od 26 minuta i upisao 16 poena, a tome je dodao šest skokova i tri asistencije, te Mario Hezonja koji je također postigao 16 poena. U redovima Joventut su se istakli Joel Parra sa 17 poena i Andres Feliz sa 12 poena.

Kraljevi u finalu čekaju boljeg iz duela Barcelone i Unicaje, a katalonski klub ima prednost od 2:1 u pobjedama.