Rim

Nadal uradio Đokoviću što niko nije uspio tri godine

djokovic_epa__3__

Rijedak je slučaj i da neko ovo uradi Đokoviću

Finale Mastersa u Rimu odigrali su Novak Đoković i Rafael Nadal, a Španac je slavio rezultatom 6:0, 4:6, 6:1 i odnio titulu.

Nadal je u prvom setu pomeo Srbina sa 6:0. To je prvi put nakon 17 godina da je finalist Rima ostao bez gema u setu. Zadnji koji je to uradio bio je Andre Agassi protiv Tommyja Haasa 2002.

Rijedak je slučaj i da neko to uradi Đokoviću. U finalu Cincinnatija 2012. Federer je pobijedio Đokovića 6:0, 7:6.

Zanimljivo, Đoković je najuvjerljivije izgubio set i u pobjedi. I to upravo u Rimu, 2016. u osmini finala protiv Thomaza Belluccija, 0:6, 6:3, 6:2.

Đoković je, uprkos umoru nakon što je u oba prethodna dana igrao mečeve u tri seta do kasno u noć, uspio izboriti treći set, ali tu je presudila Nadalova svježina pa je podigao trofej.