Najveći ikad najavio kraj karijere, jedan trofej ostat će mu nedosanjani san?

Roger-Federer-1

Federer je rekorder sa 20 Grand slem titula

Švicarac Roger Federer rekao je da će igrati do Wimbledona, ali da će u narednih nekoliko sedmica odlučiti da li će poslije tog Grand slama završiti karijeru.

Federer je rekorder sa 20 Grand slam titula, a posljednji takav trofej osvojio je prošle godine na Australian openu.

Ovog ljeta 38-godišnji Federer igrao je u finalu Wimbledona, ali je izgubio od Novaka Đokovića poslije pet setova.

On je osam puta trijumfovao na omiljenom turniru Wimbledonu, koji bi naredne godine mogao da mu bude posljednji u karijeri.

“Duboko u sebi odlučio sam da igram do Wimbledona. Sada sam zauzet donošenjem odluke o nastupu na Olimpijskim igrama u Tokiju 2020. godine. Već sam o tome razgovarao sa mojim timom i pitao ih za mišljenje. Razgovarao sam i sa (suprugom) Mirkom. Definitivno ću donijeti odluku u narednih nekoliko sedmica”, rekao je Federer, prenosi Eurosport.

On je dodao da je za njega važno da ima dovoljno vremena za porodicu.

Iako je to postavljao kao jedan od najvažnijih ciljeva, Federer nije osvojio zlatnu olimpijsku medalju i neizvjesno je da li će igrati u Tokiju.