Kamberovića polje

Naši ragbijaši u zadnjim sekundama izgubili od Kipra i ispali

ragbi bih (1)

Gosti su u sudijskoj nadoknadi uspjeli upisati kazneni skor te postavili konačnih 22:23, čime su i osigurali opstanak

Reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u posljednjem susretu Evropskog prvenstva Konferencije 1 – Jug za sezonu 2018./2019. na zeničkom Stadionu Kamberovića polje rezultatom 22:23 (12:15) od selekcije Kipra, čime su puleni selektora Ermina Mušinovića, sa četiri poraza iz četiri meča, za naredni ciklus ispali u niži rang, odnosno Konferenciju 2 – Jug.

Bio je to direktan duel za opstanak, koji su, pred oko 700 gledalaca, bolje bili otvorili gosti te poveli s 0:10. Domaćini su uspjeli preokrenuti na 12:10.

Gosti su imali vodstvo od 12:15, što je bio i rezultat prvog poluvremena te 15:18. Desetak minuta pred kraj Baptiste Gafurović uspio je upisati skor te bh. tim doveo u ukupno drugo vodstvo na utakmici od 20:18.

Mahir Bišić je nakon toga pretvorio za 22:18, što je ujedno bilo i najveće vodstvo bh. tima, koje nisu uspjeli sačuvati.

Gosti su u sudijskoj nadoknadi uspjeli upisati kazneni skor te postavili konačnih 22:23, čime su i osigurali opstanak. Najefikasniji u bh. timu bio je Mahir Bišić sa sedam, dok su Sead Kadić, Dario Petrušić i Baptiste Gafurović postigli po pet poena.