NBA Playoff: Cavaliersi i Spursi poveli 2:0

R1G2_04172017_Pacers_Cavaliers_Haynes_0154

Cleveland Cavaliersi i San Antonio Spursi poveli su 2:0 u serijama prvog kruga doigravanja NBA lige.

Cavaliersi su na svom parketu pobijedili Indiana Pacerse 117:111, a slično kao i u prvoj utakmici branitelji naslova u posljednjoj su četvrtini prosuli veliku prednost i na kraju spašavali pobjedu.

U posljednji period igre domaći su košarkaši ušli s prednošću od 18 poena, da bi u posljednjoj minuti susreta Pacersa stigli na četiri poena zaostatka, no nisu imali snage za potpuni preokret.

U redovima Cavaliersa Kyrie Irving ubacio je 37 poena, Kevin Love dodao je 27, a LeBron James 25 poena, 10 skokova i 7 asistencija.

Kod gostiju prvo ime bio je Paul George s 32 poena, 8 skokova i 7 asistencija.

U drugoj utakmici igranoj u ponedjeljak San Antonio, predvođen Kawhijem Leonardom (37 poena, 11 skokova), svladao je Memphis 96:82.

Osim na samom početku, Spursi su vodili tijekom cijele utakmice i njihova pobjeda ni u jednom trenutku nije dolazila u pitanje.

Treće utakmice u ove dvije serije igraju se u Indianapolisu i Memphisu u petak.