Bh. taekwondoista

Nedžad Husić ipak nije uspio osvojiti prvu medalju na Olimpijskim igrama za BiH

nedzad husic 22 (1)

Husić je plasmanom u polufinale ostvario najbolji rezultat u historiji Bosne i Hercegovine na Olimpijskim igrama

Bosanskohercegovački taekwondoista Nedžad Husić (19) u borbi za bronzanu medalju na Olimpijskim igarama u Tokiju u kategoriji do 68 kilograma izgubio je od turskog predstavnika Hakana Recbera s 13:22, javlja Anadolu Agency (AA).

Uprkos dobrim nastupima, mladi bh. taekwondoista tako nije uspio osvojiti bronzanu medalju na Olimpijskim igrama.

Husić je član Teakwondo kluba Novi Grad i višestruki je državni prvak Bosne i Hercegovine.

Husić je samim plasmanom u polufinale ostvario najbolji rezultat u historiji Bosne i Hercegovine na Olimpijskim igrama. Prethodno je najbolji plasman imao strijelac Nedžad Fazlija koji je u disciplini 10m vazdušna puška zauzeo šesto mjesto u Sidneju 2000. godine.