SVJETSKO PRVENSTVO

Niko kao Shelly Ann Fraser-Pryce: Sjajna Jamajčanka još jednom oduševila svijet

New Project – 2022-07-18T111007.254

Jamajčanka Shelly Ann Fraser-Pryce osvojila je zlatnu medalju u utrci na 100 metara na Svjetskom prvenstvu u Judžinu, pošto je bila najbrža u vremenu 10,67 sekundi.

Tako je 35-godišnja Fraser-Pryce postavila rekord svjetskih šampionata i peti put u karijeri postala je najbolja na svijetu, što još nikome nije pošlo za rukom. Ujedno, postala je i najstarija šampionka u istoriji u pojedinačnim trkačkim disciplinama.

Baš kao i na Olimpijskim igrama u Tokiju, Jamajka je na 100 metara pokupila sve tri medalje, samo je sada raspored drugačiji.

Elaine Thompson-Herah, zlatna iz Tokija, sada je bila treća u vremenu 10,81, a Shericka Jackson bila je druga sa 10,73 sekunde.

Fraser-Pryce je tako osvojila drugo svjetsko zlato otkad je postala majka 2017. godine, a ima ukupno sedam olimpijskih i sjvetskih zlata, jedno više od Useina Bolta.