EP u rukometu

Njemačka zaustavljena u polufinalu, Danska ide u finale

danska njemacka

Francuska i Danska igrat će finale Evropskog rukometnog prvenstva u Njemačkoj. Nakon što su Francuzi u dramatičnom meču savladali Šveđane (34:30 nakon produžetaka), Danci su puno lakše došli do pobjede u polufinalnom duelu protiv domaćina EP, Njemačke. Na kraju su Danci slavili 29:26.

Njemačka je nakon prvog poluvremena imala dva gola prednosti (14:12), no Danska je to uspjela prilično lako preokrenuti u drugom dijelu utakmice.

Njemačka se jako dobro borila, pogotovo u prvom poluvremenu, ali uvođenje Emila Nielsena na gol i odluka Nikolaja Jacobsena da igra sedam na šest itekako su napravili razliku. Nielsen je upisao osam odbrana (42 posto).

Najbolji strijelci bili su Renars Uscins, Mikkel Hansen i Simon Pytlick, svi s pet golova, a Uscins je izabran za igrača utakmice.

Danci su se tako nakon 10 godina ponovo našli u finalu EP, nakon što im je to 2014. pošlo za rukom.

Finale se igra 28. januara s početkom u 17,45 sati. Prije toga će utakmicu za treće mjesto odigrati Švedska i Njemačka.

Podsjećamo, Mađari su u dvoboju za peto mjesto savladali Sloveniju (23:22).