Nova senzacija na rukometnom SP-u: Katar izbacio Njemačku (VIDEO)

katar

Nakon ispadanja Mađarske od Danske (27:25), desila se nova senzacija na Svjetskom rukometnom prvenstvu.

Katar je pobijedio Njemačku u osmini finala sa 22:21. Na poluvremenu je Njemačka vodila čak 10:9, no onda je uslijedilo nevjerovatnih pola sata Katara.

Na golu Katara stajao je sjajan Danijel Šarić. Bivši bh. reprezentativac skupio je 15 odbrana. Za Rafaela Capotea njemačka odbrana nije imala rješenja. Iako je Andreas Wolff skupio čak 19 odbrana, Capote je zabio devet golova, dok je Roine dodao još četiri gola.

Kod Nijemaca je potpuno zakazao Gensheimer koji je ostao bez gola.

Katar je u posljednjih pet minuta preokrenuo zaostatak od dva gola (18-20). Nijemci su ostali bez gola do kraja utakmice, a za Katar je tri puta precizan bio Capote.

Katar u četvrtfinalu ide na Sloveniju (utorak, 20.45 sati), dok će Hrvatska u slučaju pobjede nad Egiptom za mjesto u polufinalu u utorak (20.45) igrati protiv Španije. Hrvati igraju od 20.45 sati.