Nurkić postigao 12 koševa u porazu Blazersa

nurkic

Portland Blazersi noćas su u AT&T Centru poraženi od San Antonio Spursa rezultatom 116:105, što je treći vezani poraz tima Jusufa Nurkića, koji je i dalje su siguran na trećem mjestu.

Od početka susreta Blazersi su bili u prednosti, međutim Spursi u nastavku dolaze do vodstva i od kraja treće dionice nisu dozvoljavali gostima da se vrate u vodstvo. Do kraja su domaći uspjeli da odu na dvocifrenu prednost i dođu do sigurne pobjede.

Nurkić je odigrao 30 minuta i ubacio je 12 poena uz 6/10 šut iz igre. Dodao je i 12 skokova, četiri asistencije i četiri blokade uz samo jednu izgubljenu loptu. Damian Lillard je ubacio 33 poena i on je bio najefikasniji pojedinac na meču.

Kod Spursa je LaMarcus Aldridge ubacio 28 poena, Manu Ginobili je dodao 17, toliko je ubacio i Dejounte Murray, a Rudi Gay 16 poena.