Bh. reprezentativac

Nurkić sjajan u pobjedi protiv Memphisa

nurkic

Odličnu partiju pružio je Jusuf Nurkić

Portland je upisao ubjedljivu pobjedu nad Memphisom od 116:96 i to nakon što je na svom parketu gubio na poluvremenu.

Grizzliesi su vodili sa 51:57 prilikom odlaska ekipa na veliki odmor, da bi zatim domaćin u Moda Centeru jednostavno stisnuo gas i pregazio protivnika u drugom dijeli meča.

Odličnu partiju pružio je Jusuf Nurkić. Za 23 minute u igri bh. centar je upisao 17 poena, osam skokova, tri ukradene lopte i blokadu. Posebno je bio inspirisan u trećoj četvrtini, kada je s nekoliko atraktvnih zakucavanja digao publiku na noge.

Najefikasniji u njegovom timu bili su CJ McCollum (25 poena) i Damian Lillard (20 poena, 10 asistencija). Strijelce Memphisa su predvodili Jaren Jackson (19 poena) i Ja Morant (17 poena, 10 asistencija).