Nurkić solidan u pobjedi Blazersa, Boston upisao 16 uzastopnu pobjedu

nurkic

Američki košarkaš Kyrie Irving sinoć je postigao 47 poena i na taj način bio najzaslužniji za 16 uzastopnu pobjedu Boston Celticsa.

Celticsi su slavili na gostovanju protiv Dallas Mavericksa sa 110:102, a novom pobjedom učvrstili su se na prvom mjestu istočne konferencije NBA lige.

Boston je u zadnjoj četvrtini zaostajao deset poena za Mavericksima, ali Irving u zadnjim pet minuta utakmice pogađa pet trojki i dovodi svoj tim do izjednačenja, a meč je otišao u produžetak.

Irving je samo u produžetku postigao deset poena.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić postigao je deset poena i sedam skokova u pobjedi Portland Trail Blazersa protiv Memphis Grizzliesa sa 100:92.

Trail Blazerse je do pobjede predvodio CJ McCollum s 24 poena i osam skokova, dok je Damian Lillard imao 21 poena, tri skoka i četiri asistencije. Memphis je u ovom meču predvodio Mario Chalmers s 21 poena, šest skokova i šest asistencija.

Mirza Teletović nije igrao za Milwaukee Buckse u porazu protiv Washington Wizardsa (99:88).

Teletović nije nastupio zbog povrede koljena, a Giannis Antetokounmpo ponovo je bio najefikasniji u timu Bucksa s 23 poena, osam skokova i četiri asistencije.

Wizardse je u ovom meču do pobjede predvodio Bradley Beal s 23 poena i pet asistencija.