NBA

Nurkić solidan u tijesnom porazu Blazersa od Nuggetsa

nurkic_jusuf

Portland Trail Blazersi su upisali tijesan poraz na gostovanju Denver Nuggetsima. Bilo je 116:113 za domaće.

Utakmica je bila izjednačena praktično od početka do kraja, ekipe su se smijenjivale u vodstvu pa je pobjednik odlučen u posljednjim sekundama.

Jusuf Nurkić je odigrao solindu partiju. Imao je 12 poena, uz osam skokova i četiri asistencije za 25 minuta provedenih na parketu.

Na drugoj strani Nikola Jokić je ubacio 40 poena, od čega su četiri bila u posljednjoj minuti, kada se utakmica nakon nekoliko preokreta lomila. Srbijanski centar je na terenu proveo 37 minuta, za double-double je imao i deset skokova, dok je podijelio i osam asistencija.

Murray ga je pratio u timu Nuggetsa s 24 poena, a najefikasniji u timu Blazersa bio je Lillard s 26 poena.