Odbojkašice Jahorine u Tuzli bolje od Slobode

jahorina_odbojka

U okviru 17. kola prvenstva BiH za odbojkašice, u Tuzli je večeras domaća Sloboda poražena od ekipe Jahorine sa Pala rezultatom 0:3 (19:25, 11:25, 23:25).

U za njih veoma važnoj utakmici, Tuzlanke su susret odigrale „olovnih ruku“. Griješile su na mreži, kao i u prijemu lopti, a ni u ostalim segmentima igre nisu bile ni blizu svojih mogućnosti.

U prvom setu posustale su nakon 10:12, kada su gošće napravile seriju 0-5 i set mirno privele kraju.

U drugom su Paljanke od početka bile dominantne u svim segmentima igre i za 19 minuta su ga riješile u svoju korist.

U trećem setu domaće igračice kao da su se ‘trznule’, povele su 6:4, ali su ponovo griješile u serijama. Jahorina je preokrenula na 7:11 i činilo se da će ga lako i bez neizvjesnosti okončati meč.

Tek kod rezultata 15:20 domaće su zaigrale dobro pokušavajući da ugrabe set i vrate neizvjesnost u meč. Došle su na 23:24, ali su važan servis za izjednačenje poslale u aut i igračice Jahorine zaigrale su u Mejdanu pobjedničko kolo, nakon 70 minuta igre.