Odbojkašice Slobode u pet setova pobijedile Modriču

odbojka_sloboda_modrica

U dramatičnoj završnici susreta 12. kola Premijer lige BiH, u Tuzli su odbojkašice domaća Slobode pobijedile ekipu Modriče rezultatom 3:2 (18:25, 25:19, 21:25, 25:17, 15:13).

Susret je trajao dva sata i mada nije viđena posebno kvalitetna odbojka, uzbuđenja nije nedostajalo.

Modričanke su dva puta vodile, a na kraju se poražene od Tuzlanki koje su u bitnim trenucima pokazale više koncentracije.

Gošće su relativno lako dobile prvi set, dok je igra domaćeg sastava bila rastrzana i sa puno pogrešaka.

U drugom setu domaće igračice su se vratile i nakon mnogo bolje igre izjednačile rezultat na 1:1. Vodile su u trećem 21:20, ali su borbene gošće serijom 0:5 preokrenule u svoju korist i povele 1:2.

U četvrtom setu ponovo sjajna igra ekipe trenera Nihada Zahirovića i najbolja igra koja je rezultirala izjednačenjem na 2:2.

Potpuna neizvjesnost vladala je u petom setu, a sretnija i spretnija ekipa Slobode naposljetku je došla do druge domaće pobjede.

Modriča je zahvaljujući jednom bodu zadržala 6. mjesto na tabeli sa 16 bodova, dok je Sloboda ostala na 7. sa 15 bodova.