Održana brdske utrke Čvrsnica Ultra Trail 2017

cvrsnica-ultra-trail-blidinje

Jelena Sekelj (SRD 315 Sjeverozapad) i Daniel Krstulović Opara (HPD Mosor – Sikire) pobjednici su prve brdske utrke Čvrsnica Ultra Trail 2017, koja je održana u subotu u Parku prirode Blidinje.

Sekelj i Opara pobijedili su u tzv. kraljevskoj disciplini, utrci na 48 kilometara, a pored te utrke ukupno 120 trkača iz Srbije, Hrvatske i Bosne i Hercegovine natjecalo se u još dvije kategorije, na 12 kilometara (green trail) i na 22 kilometara (blue trail).

Pobjednik green traila u muškoj konkurenciji bio je Ivan Ljubičić iz Atletskog kluba Puls, dok je u ženskoj konkurencija najbrža bila Amila Štaljo iz Klika (BiH).

Lucio Valeri iz Italije osvojio je prvo mjesto na blue trail utrci, dok je u ženskoj konkurenciji najbrža bila Eva Tusar Suhadolc iz HPD Mosor.

Organizatori utrke bili su Udruga “Visit Blidinje”, HPD Prenj 1933 Mostar, HPD Pločno Posušje, PSD Vilinac Jablanica, PD Orlova Stina Tomislavgrad te Hercegovačka gorska služba spašavanja.