OKK Sloboda u finišu slomila otpor Bošnjaka

sloboda bosnjak333

U okviru 9. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u tuzlanskom Mejdanu OKK Sloboda pobijedila ekipu Bošnjaka iz Hadžića rezultatom 77:69 (19:16, 20:23, 16:16, 22:14).

Utakmica je rezultatski bila neizvjesna sve do 34. minute (62:62), nakon čega su serijom poena Almira Hasandića i Nedžada Muratovića Tuzlaci napravili seriju 10:4, pobjegli su na 72:66 i tu su prednost do kraja još uvećali.

Domaći sastav najveću prednost imao je u 14. minuti (30:21), uz izvrsnu igru Enesa Latifagića. Gosti se nisu predavali, izjednačili su, a početkom posljednje četvrtine došli su do najveće prednosti (59:62).

U neizvjesnoj završnici Hasandić, Muratović i Đumić, na krilima publike, došli su do zaslužene pobjede, mada izborene mnogo teže nego što se očekivalo.

Tuzlacima je ovo treća uzastopna pobjeda kojom su se primakli vodećim ekipama prvenstva uz skor 5-3, dok Bošnjak ima skor 2-7.

Najviše poena u ekipi OKK Slobode postigli su Almir Hasandić 18, Enes Latifagić i Božo Đumić po 17, a u ekipi Bošnjaka Bojan Lulić ubacio je 24 poena, Amir Dovadžija 16, a Aldin Kadić 11.