NBA

Okršaj bh. igrača: Phoenix slavio, Garza ubacio više poena od Nurkića

U noći iza nas odigrano je osam utakmica u NBA ligi, a u jednoj od najefikasnijih Phoenix Sunsi su savladali Minnesotu 133:115.

Najefikasniji u redovima pobjedničke ekipe bio je Booker sa 31 poenom koliko je ubacio i Durant.

Jusuf Nurkić je na parketu proveo 25 minuta, postigao je tri poena, dodao pet skokova i četiri asistencije. U redovima Timberwolvesa Luka Garza je postigao pet poena i dodao dva skoka.

Košarkaši Boston Celticsa savladali su Philadelphia 76-erse sa 117:107, u sinoćnjem derbiju istične konferencije sjevernoameričke NBA lige.

Derrick White postigao je 14 od svojih 27 poena u četvrtoj četvrtini, Jayson Tatum postigao je najviše poena na utakmici – 29, dok je Jrue Holiday dodao 18 poena, deset skokova i tri asistencije za Celticse (9-2), koji su bili bez bolesnog Jaylena Browna i povrijeđenog Kristapsa Porzingisa.

U timu Philadelphie (8-3) po 20 poena postigli su Joel Embiid i Tyrese Maxey. Sixersi su veći dio utakmice igrali s umornim nogama i imali problema s prilagodbom u odbrani dok su Celticsi izvrsno kružili loptom.

Sam Hauser i Al Horford zamijenili su Browna i Porzingisa u početnoj petorci Bostona. Horford – dugogodišnji starter koji se prilagodio rezervnom statusu – postigao je 14 poena i imao ključnu blokadu nad Maxeyjem, što je završilo s Whiteovim pogotkom trice 4:47 prije kraja, čime su Celticsi otišli u vodstvo od sedam poena.

U drugom poluvremenu Boston je ograničio napad Philadelphije na samo 49 poena, nakon što su postigli 36 poena u drugoj četvrtini.