NBA liga

Okršaj Dončića i Jokića: Denver nadigrao Dallas, nova pobjeda Clippersa

jokic doncic

Chicago Bulls su uspješno odoljeli 40 poena zvijezde Philadelphie Joela Embiida i prekinuli niz od šest uzastopnih pobjeda 76ersa

Košarkaši Dallas Mavericksa upisali su visok poraz na gostovanju kod Denver Nuggetsa. Branitelji naslova NBA lige ostvarili su visoku pobjedu rezultatom 130:104, iako je prvo ime utakmice bio igrač Dallasa – Slovenac Luka Dončić s 38 poena, 11 skokova i osam asistencija.

Dončić je postigao 22 od svojih ukupno 38 poena u drugoj četvrtini, ali nije mogao odvesti do boljeg rezultata ekipu Dallasa u kojoj su zbog povreda nedostajali Kyrie Irving, Josh Green, Maxi Kleber i Dereck Lively II.

Briljirao Murray

Prva zvijezda domaće ekipe bio je Jamal Murray s 22 poena, dok je Aaron Gordon postigao lični rekord sezone s 21 poenom. Jedan od najboljih igrača lige, Srbijanac Nikola Jokić nije bio posebno raspoložen i upisao je za njega skromnih osam poena, uz devet skokova i sedam asistencija.

Los Angeles Clippersi su upisali osmu uzastopnu pobjedu, nakon što su u Indianapolisu pobijedili sa 151:127. James Harden je postigao 21 od svojih 35 poena za Los Angeles Clipperse u posljednjoj četvrtini.

Chicago Bulls su uspješno odoljeli 40 poena zvijezde Philadelphie Joela Embiida i prekinuli niz od šest uzastopnih pobjeda 76ersa u NBA ligi rezultatom 108:104. Coby White je postigao 24 poena, a Nikola Vučević dodao 23 za Bullse. Embiid je uz 40 poena imao 14 skokova te zabilježio svoju 11. uzastopnu utakmicu s barem 30 poena i deset skokova, ali 76ersi nisu mogli zadržati vodstvo nakon početnih 16:4.

Minnesota Timberwolves su pobijedili Miami Heat u Miamiju s rezultatom 112:108 i tako se izjednačili s Bostonom s najboljim omjerom u ligi 20-5. Anthony Edwards je postigao 32 poena, dok je Karl-Anthony Towns dodao 18 za “vukove”, koji su u drugom poluvremenu bolje odigrali u odbrani i nadoknadili ranijih 17 poena zaostatka.

U ekipu Miamija su se vratili Tyler Herro i Bam Adebayo. Herro je postigao 25 poena u svom prvom nastupu nakon što je propustio 18 utakmica zbog povrede lijevog gležnja. Adebayo, koji je zbog udarca u bok propustio sedam utakmica, dodao je 22 poena.