kvalifikacije za SP

Poraz izabranika Adisa Bećiragića: Statični, bezidejni, bezvoljni i potpuno neuigrani

kosarkaska reprezentacija bih – crna gora – fiba (1)

Košarkaši BiH za tri dana u Skenderiji dočekuju selekciju Francuske

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras u Podgorici od Crne Gore sa 88:69, u susretu prvog kola drugog kruga kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

U jednom od najlošijih izdanja bh. košarkaši upisali su neočekivano težak poraz na startu drugog kruga kvalifikacija.

Izabranici selektora Adisa Bećiragića djelovali su previše statično i bezidejno u napadu, na trenutke bezvoljno i potpuno neuigrano, a u odbrani su domaćim igračima dopuštali lagane poene što je rezultiralo dvocifrenom prednošću Crne Gore sredinom druge četvrtine.

Kako je utakmica odmicala reprezentacija Crne Gore bila je sve sigurnija, dok su košarkaši BiH nastavili sa blijedim izdanjem pa je prednost domaćih iz minute u minutu rasla i u trećem periodu prešla 20 poena.

Isti odnos snaga viđen je i u posljednjem periodu pa su Crnogorci slavili ubjedljivu pobjedu, petu u ukupno sedam kvalifiakcijskih mečeva.

Najefikasniji u reprezentaciji BiH bili su John Roberson sa 20, Džanan Musa sa 19 i Jusuf Nurkić s 13 poena, a kod Crne Gore Vladimir Mihailović sa 20 te Petar Popović i Kendrick Petrry sa po 15 poena.

Košarkaši BiH za tri dana u Skenderiji dočekuju selekciju Francuske.