Poraz košarkaša Bosne od Antwerpa u prvom kolu FIBA Europe Cupa

kk bosna

Košarkaši Bosna Royal večeras su u Skenderiji izgubili od ekipe Telenet Giants Antwerp rezultatom 91:84 u okviru prvog kola FIBA Europe Cupa.

Gosti su bolje otvorili meč te su nakon sredine prve četvrtine imali 14 poena prednosti. Prva dionica završena je 15:25 u korist gostiju.

U nastavku su ‘studenti’ zaigrali bolje i primakli se u jednom dijelu druge dionice na samo tri poena zaostatka, ali su Belgijanci iskoristio nekoliko pogrešaka u odbrani Bosne i na odmor otišli sa ‘konfornih’ 45:37.

Treća četvrtina je bila izjednačena 23:23, u finišu su gosti sigurno priveli utakmicu u svoju korist.

Najefikasniji u timu Bosne bio je Bradford sa 29 poena, a Šturanović je ubacio 14. S druge strane Kalinoski je ubacio 19, a Clark 16 poena.

U drugom kolu 25. oktobra Bosna dočekuje Groningen.