Švicarska

Poraz rukometaša BiH od Argentine u prvom kolu Yellow Cupa

rukometasi bih

Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine porazom je otvorila učešće na međunarodnom turniru Yellow Cup, koji se do 6. januara održava u švicarskom Winterthuru.

Izabranici selektora Irfana Smajlagića su u prvom kolu turnira poraženi od selekcije Argentine sa 32:23.

Argentinci su od početka meča imali prednost, ali su reprezentativci BiH držali rezultatski priključak u prvom poluvremenu. Ipak, u nastavku meča reprezentativci Argentine preuzeli su u potpunosti igru i serijom pogodaka došli do visoke prednosti koja je u finišu dostigla deset golova.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Lombardi sa šest pogodaka, dok su u selekciji BiH listu stijelaca predvodili Panić i Perić sa po četiri gola.

U prvom meču na turniru Švicarska je pobijedila Rumuniju sa 37:31.

Nakon susreta s Argentinom najbolji bh. rukometaši na turniru će odigrati još dva duela, u petak protiv domaćina Švicarske (20.15 sati), te u subotu protiv Rumunije (14.00 sati).