Publika u nevjerici: Neviđena sramota Australca na Wimbledonu

Nick-Kyrgios

Australac Nick Kyrgios oprostio se od ovogodišnjeg izdanja Wimbledona nakon što je u osmini finala upisao poraz od Francuza Richarda Gasqueta (7:5, 6:1, 6:7, 7:6).

Australac je većinu meča pružao dobar otpor rapoloženom Francuzu, što se može vidjeti u završnim rezultatima prvog, trećeg i četvrtog seta, ali je zato u drugom setu, koji je bio gotov za samo 24 minute, Kyrgios odlučio malo stati na loptu u svom stilu.

Naime, Kyrgios je od početka turnira u stalnom ratu sa sudijama koji i ovog puta nisu imali sluha za njegove nepodopštine. Nakon što je dobio upozorenje glavnog sudije, Australac je u potpunosti odlučio Francuzu prepustiti treći gem drugog seta, a u puazi izumeđu dva gema upitao je sudiju smije li promijeniti čarape.

Ipak, pokušao je Kyrgios do kraja meča preokrenuti rezultat u svoju korist uzevši treći set, ali Francuz je ostao pribran i u konačnici uzeo meč.