Endesa liga

Real Madrid deklasirao Manresu u gostima, Musa i Hezonja najefikasniji u Kraljevskom timu

manresa real madrid musa ss

Košarkaši Real Madrida nastavili su s ubjedljivim pobjedama u domaćem šampionatu, a danas su u gostima sa 94:69 deklasirali Manresu, piše Scsport.ba.

Već u prvoj dionici je Kraljevski tim poveo sa dvocifrenom razlikom (33:22), a na poluvremenu je bilo ogromnih +21 (57:36).

U nastavku su samo lagano priveli meč kraju i rutinski odradili posao, a novu dobru partiju pružio je Džanan Musa.

Musa je, uz Marija Hezonju, bio najefikasniji igrač Reala na ovom gostovanju. Ubacila su njih dvojica po 12 poena, a Musa je na parketu bio samo 15 minuta. Drugo poluvrijeme nije nikako ni igrao…

Pored 12 poena, Musa je uspio i da uhvati 3 skoka i podijeli 2 asistencije. Kod Manrese je s 21 poenom najbolji bio Harding.

Real je na vrhu tabele s omjerom 15-3, koliko ima i Barcelona, a Manresa je pretposljednja s 3-15.